Dzień 11 października


 
  • godz. 16.00
  • godz. 17.00
  • godz. 18.00

godz. 16.00 -  Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza.

Konkurs ma zainspirować i obudzić zainteresowanie współczesną poezją polską młodych twórców przed debiutem. Zwyciezca będzie miał możliwość wydania własnego tomiku poetyckiego.

W jury zasiądą:

Jacek Podsiadło ? urodzony w 1964 roku w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego, poeta, prozaik, tłumacz, dziennikarz, felietonista. Prowadzi własne Domowe Radio ?Studnia? w Internecie.
Maciej Melecki ? urodzony w 1969 roku w Mikołowie, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, poeta, scenarzysta filmowy, redaktor pisma ?Arkadia?.
Stefan Szczygłowski ? urodzony w 1952 roku w Radomsku, absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, poeta, prozaik.
Ireneusz Kaczmarczyk ? urodzony w 1960 roku w Radomsku, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych, socjolog, poeta, krytyk, trener psychologiczny.

godz. 17.00 Warsztaty poetyckie.

Warsztaty poprowadzi Adam Ziemianin ? dziennikarz, poeta, twórca wielu tekstów piosenek SDM,
E. Adamiak, J. Wójcickiego i in.  Przeznaczone będą dla wszystkich chętnych, próbujących swoich sił
w tworzeniu poezji i pragnących podszkolić warsztat.

godz. 18.00 Monodram ?Przyj dziewczyno przyj?? w wykonaniu Wiolety Komar ze słupskiego Teatru Rondo.

Spektakl wyreżyserował Stanisław Miedziewski. Monodram jest kompilacją kilku tekstów Tadeusza Różewicza, m.in. ?Przyj dziewczę przyj do sukcesu?, ?Pogrzeb po polsku?, ?Trelemorele?, ?Na czworakach?, ?Budowa wieży bubel?. Dosadnie, szyderczo krytykuje  współczesną kulturę popularną, pogoń za karierą, wzorce kreowane przez media. Świetna kreacja charyzmatycznej młodej aktorki Wiolety Komar.

Wioleta Komar - absolwentka resocjalizacji Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Z Ośrodkiem Teatralnym ?Rondo? związana od roku 2000, a od 2004 ? instruktor teatralny w tej placówce.


Stanisław Miedziewski ? aktor, scenarzysta, reżyser. Studiował reżyserię
w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1976 roku związany jest na stałe z Teatrem Rondo w Słupsku.