Dzień 9 października


 
  • godz. 17.00
  • godz. 18.00
  • godz. 20.00

godz. 17.00  Otwarcie wystawy ?Grafiki dla Różewicza? z ASP we Wrocławiu.
Pokaz filmu krótkometrażowego  ?Ocalony? w reż. A. Urana.

Ekspozycja w oparciu o interpetacje graficzne i multimedialne utworów Tadeusza Różewicza, pokazująca nowoczesne spojrzenie na twóczość wielkiego poety.
Wystawa przygotowana przez studentów Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu.


?Wiele razy artyści Wrocławia, a szczególnie graficy, odpowiadali na hasła Tadeusza Różewicza. Graficy bardziej niż inni artyści karmią się słowem. Wchodzą w głąb słów szukając dla nich wizualnej formy. Smakujemy Różewicza i częstujemy Nim studentów. Na Jego utworach uczą się, poznają subtelności języka, poznają związki tekstu i litery. W dorobku artystycznym twórców wrocławskich Tadeusz Różewicz ma niekwestionowany udział. Prace, których przyczyną stała się Jego twórczość publikowane są od lat w licznych albumach i katalogach. Uczestniczyły w wielu konkursach i zdobywały liczne nagrody.?
(Piotr Osowicz rzecznik prasowy ASP we Wrocławiu)


godz. 18.00  DO LUDOŻERCÓW - koncert Karoliny Cichej z zespołem.

Młoda piosenkarka, aktorka, kompozytorka z Białegostoku jako pierwsza śpiewa poezje Tadeusza Różewicza. Teksty są ostre, ironiczne, czasem szokujące. Muzyka skomponowana przez artystkę, to połączenie reggae, hip-hopu, punk rocka, folku; pojawia się też menuet czy nawet kompozycja oparta na kurpiowskiej pieśni weselnej.
Karolina Cicha ukończyła polonistykę na Uniwersytecie w Białymstoku. Związana z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice".
Laureatka II miejsca na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, nagrody głównej na Festiwalu Piosenki Studenckiej 2006.

godz. 20.00  - Prezentacja spektaklu TV: ?Trelemorele? w reżyserii  Piotra  Łazarkiewicza. 60 min.

Piotr Łazarkiewicz w 2006 roku przygotował  spektakl  telewizyjny na podstawie poematu satyrycznego Tadeusza Różewicza ?Trelemorele?. Bohaterowie to Kobieta i Mężczyzna (grają Jan Peszek i Maria Peszek) zamknięci we wnętrzu telewizora, zmuszeni do odtwarzania różnych ról zgodnie z panującą obecnie modą. ?Trelemorele? jest satyrą na świat mediów, fałszywą rzeczywistość, kreowaną przez telewizję, nonsens reklam, tasiemcowe seriale, zalew informacji. Łazarkiewicz wykorzystuje różne formy przekazu telewizyjnego, burzy iluzję i ją rekonstruuje.

Piotr Łazarkiewicz ? urodzony w 1957 roku w Cieplicach Śląskich, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Reżyser, scenarzysta, aktor, producent filmowy. Zmarł w 2008 roku w Warszawie.